Üzleti terv – hitelfelvételhez, pályázathoz
A banki hitelfelvételhez, hitelkérelemhez illetve pályázathoz kért üzleti terv esetén érdemes előzetesen tájékozódni a konkrét elvárásokkal kapcsolatban.
Az interneten számos üzleti terv minta, sablon és leírás található és ez jó és hasznos (nekünk is vannak ilyenek itt >>). Ugyanakkor fontos tisztába lenni azzal, hogy amikor nem cégünknek, belső használatra írunk üzleti tervet hanem mondjuk egy banknak vagy egy pályázathoz, akkor többnyire a befogadó intézményeknek megvan a saját elképzelésük arról milyen üzleti tervet szeretnének látni.
Üzleti terv elvárások: az irányelvektől a sablonig
Van olyan bank, pályázati szerv, aki csak az irányelveket fogalmazza meg, mit és hogyan szeretne látni az üzleti tervben, melyek a kötelező részek. Van azonban olyan szervezet, aki konkrét sablont és kitöltési útmutató bocsát rendelkezésre és csak abban fogad el benyújtott üzleti tervet.
A kulcs: az összehasonlíthatóság
Akkor mindenhova külön üzleti terv kell? Formailag sokszor igen, a tartalom törzse, a számítások, háttéradatok azonban ugyanazok, csak más hangsúlyokkal, más elrendezésben. Ezért felgyorsítja a készítést ha van egy saját belsős üzleti tervünk, amelyet már csak testre kell szabni.
Minden pályázat és banki hitelkérelem elbírálása mögött van egy értékelési szempontrendszer – akkor is ha ezt nem hozzák nyilvánosságra 🙂 – és a kiírók által készített saját sablonok, irányelvek segítenek abban, hogy a különböző cégek által benyújtott üzleti tervek összehasonlíthatóak, összemérhetőek legyenek. Ez felgyorsítja, megkönnyíti az értékelést számukra és ez a benyújtók számára is fontos.
Segítünk az elkészítésben, kitöltésben
Ezért első körben érdemes tájékozódni az adott banknál, hitelintézetnél, pályázati szervnél hogy a benyújtott üzleti tervhez van-e sablonjuk illetve ha nincs milyen elvárások vannak az üzleti tervvel kapcsolatban (egyértelműbben megfogalmazva: mi az aminek mindenképpen szerepelnie KELL benne)
Amennyiben megvan az információ és/vagy a benyújtáshoz szükséges sablon és gondot okoz a megfelelő szintű kitöltése vagy csak éppen nincs rá elegendő idő akkor érdemes hozzánk fordulni, segítünk!
Kapcsolatfelvétel, érdeklődés
Várjuk érdeklődését, kérdését az alábbi online űrlapon vagy
Telefon: 06 20 461 46 10 (Hajdu Máté üzleti terv tanácsadó)
E-mail: uzletiterv@tudatoscegvezetes.hu
MIBEN TUDUNK SEGÍTENI?
-
Konzultáció
Üzleti terv konzultáció személyesen vagy online eszközökkel (skype) >>
-
Véleményezés, szakértés
Készülő üzleti terv véleményezése >>
-
Üzleti terv készítés
Teljes üzleti terv vagy egyes részek elkészítése >>
ÜZLETI TERVEZÉS INFO VONAL
Elakadt? Segítségre van szüksége?
Hívjon, segítünk!
06 20 461 46 10
Hajdu Máté
üzleti terv tanácsadó